Dalies:

Latvija Amerikā: LNAK aicina atbalstīt komunisma upuriem veltītā pieminekļa Otavā celtniecību

Latviešu Nacionālā Apvienība Kanadā pēc sarunām ar organizācijas Tribute to Liberty (TTL) vadību uzņēmās rīkot akciju, lai informētu visus, kas ir ziedojuši vai vēl vēlas ziedot komūnisma upuŗu piemiņas vietas celtniecībai.

Šo nozīmīgo projektu sirsnīgi lūdzam atbalstīt ne tikai Kanadas latviešu kopienu, bet visus draugus un paziņas, kuŗi atbalsta gan latviešu, gan cittautu sāpi par tuviniekiem, kuŗi traģiski cieta zem vairākiem režīmiem.

Pieminekļa „Memorial to the Victims of Communism – Canada, a Land of Refuge“ (Piemineklis komūnisma upuŗiem – Kanada, patvēruma zeme) veidols un vieta Otavā ir apstiprināti, bet celtniecības darbi vēl arvien stāv priekšā.

TTL kasiere Alīde Forstmane paskaidro: „Visai budžetētai naudai ir jābūt projekta vadības (Project manager) kontā pie NCC/Canadian Heritage pirms visi techniskie zīmējumi, detaļas tiek izplānotas un izstrādātas. Ja financējuma nepietiek, tad visu jāpārstrādā, piemineklis būs mazāks, jo valdība dos “matching funds” līdz maksimāli $1.5M.

Tātad, plāns ir rudenī veikt zīmējumus, ziemas mēnešos būvēt pieminekli iekštelpās. Pavasarī (aprīlī maijā), kad pašreizējā “public art” skulptūra būs pārvesta uz citu vietu, veikt obligāto “environmental” darbu. Pēc tam sekos TTL pieminekļa pamata darbi, būve un apkārtējās vides sakopšana. Pieminekļa oficiālā atklāšana paredzēta 2018. gada rudenī.

TTL patreiz intensīvi strāda pie naudas vākšanas, kontaktējot vēstniecības, organizācijas, individus.“

Lai reālizētu financējumu, vēl vajadzētu sameklēt $ 200,000 līdz šī gada septembrim. LNAK iesaka atbalstīt šo vienreizējo projektu un sūtīt ziedojumus tieši uz Tribute to Liberty ar iespēju saņemt ziedojumu/ nodokļu kvītis.

Tribute to Liberty: P.O. Box 84558, 2336 Bloor Street West, Toronto, Ontario M6S 4Z7.

Tuvāka informācija: tributetoliberty.ca.

Ar pateicību,

LNAK valde
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: http://tributetoliberty.ca

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas