Dalies:

Latvija Amerikā: Latvijas kontūra Otavas ielās

Skaistā svētdienas rītā grupiņa otaviešu vienojās kopējā skrējienā. Šoreiz skrējienam bija īpašs iemesls – gatavošanās un atgādinājums mums pašiem, ka tuvojamies Latvijas valsts simtgades slieksnim.

Skrējiens bija īpašs ar to, ka skrējiena ceļš izlocīts pa Otavas ielām Latvijas kontūrā.

Šim skrējienam, ko mēs noskrējām, bija vairākas nozīmes. Pirmām kārtām, šeit Otavā mums bija lieliska iespēja atgādināt par sevi Latvijai. Otrkārt, mums skrējējiem viena kopējā saistība, mēs visi dejojam Otavas tautas deju kopā „Rotaļa”, skrējiens mums ļāva pielikt skaistu punktu šai sezonai un būt atkal gataviem jaunai sezonai – iedejošanai Latvijas simtgades gadā. Un treškārt, pašiem savam priekam.

Lieki piebilst, ka skriešana bija izdevusies, un to apliecina daudzas bildes, kas sildīs mūsu sirdis vēl ilgu laiku.

Skriešana Otavā bija ne tikai mūsu priekam, to pamanīja pat Latvijā. Vēstniecības Facebook kontā parādījās raksts no Latvijas, Otavā skrējušas divas skrējēju grupas. Tātad dubults prieks, ka mūsu sabiedrībā netrūkst uzņēmīgu skrējēju. Tāpēc aicinām ikvienu izskriet savu Latviju, ja arī nevaram fiziski pa ielām, tad kādā citā veidā, zinu, mums latviešiem ideju netrūkst.

Pēc visa lielā gandarījuma, neaizmirsu arī aizsūtīt paldies epastu meitenei, kas Latvijā mums sastādīja karti skriešanai. Bija patīkami uzzināt, ka ikdienā meitene dara parastus darbus, kādi nu mums katram ir, un kā savu hobiju – skriešanu, papildinājusi ar skriešanas karšu sagatavošanu latviešiem dažādās pasaules pilsētās. Pirmo karti viņa esot izgatavojusi sev – turpat Rīgā, un katru gadu sev un draugiem kā tradiciju nolikusi skriešanu – izskrien Latviju. Šobrīd jau esot palīdzējusi sastādīt kartes apmēram 10 dažādās pilsētās visā pasaulē – latviešiem, kas viņu atraduši. Viņa novēlēja mums skriet un izteica cerību, ka tā izveidosies arī par mūsu tradiciju.

Ja gribat skriet, varu sazināties ar šo meiteni, vārdā Evita. Es domāju, ka mums katram ir savs veids kā izrādīt savu patriotismu – mans/mūsu veids – skriet par Latviju un dejot latviešu tautas dejas.

Jānis Lielāmers

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas