Dalies:

Latvieši Monreālā ziedo 39 000 eiro Latvijas vēstures izzināšanas ekskursiju projektam

"Ja visi Latvijas pamatos iemūrēs savu sirdi, tad valsts ēka droši turēsies''.

(A.Brigadere)

1.aprīlī ir noslēdzies Monreālas Latviešu sabiedriskā centra atbalstītais un Vītolu fonda organizētais ekskursiju projektu konkurss 5.- 8.klašu skolēniem "Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!" Konkursa mērķis - attīstīt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi dažādos laika periodos un dažādos novados un sekmēt Latvijas vēstures kā mācību priekšmeta prestiža celšanu sabiedrībā. Uzvarētājiem tiek dāvāta iespēja organizēt izzinošas un pētnieciskas ekskursijas uz dažādiem Latvijas muzejiem, vēstures un kultūras pieminekļiem, kā arī ar vēsturiskiem notikumiem un vēsturiskām personībām saistītām vietām, izzināt Latvijas vēsturi un veidot izpratni par Latvijas vēsturi kā interesantu un vajadzīgu mācību priekšmetu.

Konkursa ideja ieinteresēja skolēnus un skolotājus visā Latvijā. Kopā tika saņemti 165 pieteikumi no 61 Latvijas novada 130 skolām. Projekta ietvaros ekskursijās dosies 3080 skolēni 80 Latvijas novada skolām.

Lasītākās ziņas valstī

Dažādi ir plānotie maršruti un ekskursiju mērķi, taču visus vieno vēlme tuvāk iepazīt savu zemi. Cēsis, Āraiši, Turaida, Rīga, Koknese, Ložmetējkalns, Likteņdārzs, J.Čakstes un K. Ulmaņa piemiņas vietas. Šo vietu nosaukumi Latvijas vēsturē jau izsenis runā paši par sevi, taču tās ir tikai dažas no vietām, kuras plānojuši apmeklēt un izzināt mazie ceļotāji.

Projekta mecenāti - Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs, šīs idejas iniciators valdes loceklis Augusts Pušpurs. Šis centrs dibināts 1983.gadā, un šobrīd tā ietvaros darbojas 8 organizācijas un 105 dalībnieki, to vada Andrejs Vītols. Pateicoties Monreālas Latviešu Sabiedriskā centra iniciatīvai, tik daudzi Latvijas kļūst bagātāki ne tikai ar zināšanām, bet arī ar apjausmu, ka arī viņi ir daļa no tautas vēstures.

Projekta "Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!" noslēguma seminārs notiek 17.aprīlī Latviešu biedrības namā. Sarīkojuma goda viesis Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Projektu vadītājiem tiek dāvāta ekskursija pa Rīgas Latviešu biedrības namu, sarīkojuma noslēgumā projekta vadītāji parakstīsies Brīvības pieminekļa Goda grāmatā.

Konkursa organizētāji ir pārliecināti, ka mazajiem, zinātkārajiem skolas bērniem Latvijas apceļošana un izzināšana kļūs par neaizmirstamu mācību stundu un liks apzināties, ka bieži vien tas, kas tiek meklēts citur, ir tepat blakus - tikai jāatdara acis un jāatver sirds, lai to sajustu, ieraudzītu, patiesi iemīlētu.

Autors: Vita Diķe, Nodibinājuma "Vītolu fonds" valdes priekšsēdētāja
Foto: Stock.XCHNG

Citas ziņas