Dalies:

Latvieši Klaipēdā svin Latvijas Valsts svētkus

Šī gada 11. novembrī, Lāčplēša dienas svētku vakarā Klaipēdas apriņķa latviešu asociācijas “Atpūta” vadītājs Gotfrīds Tapiņš par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai organizēja svētku kultūras pasākumu Klaipēdā. Svinīgais kultūras pasākums notika saskaņā ar ilggadēju tradicionālo programmu “Lietuva un Latvija: kopējas saknes”.

Pasākumā piedalījās Latvijas vēstniecības Lietuvā otrā sekretāre Ginta Saleniece. Savā runā vēstniecības pārstāve atzīmēja, ka, organizējot un iesaistoties šādos Latvijas un Lietuvas savstarpējas sadarbības kultūras pasākumos, mēs parādām, ka katrs lepojamies ar savu izcelsmi. Tas arī apliecina, cik mums ir svarīga mūsu folklora, kultūra un tradīcijas.

Svētku koncerta priekšnesumu no Latvijas puses sniedza Grobiņas Kultūras centra etnogrāfiskais koklētāju ansamblis “Robežnieki” un Grobiņas folkloras grupa “Dzērvīte”. Līdz ar Grobiņas kultūras pārstāvjiem pasākumu godināja Grobiņas novada priekšsēdētāja vietnieks Genādijs Jefimovs. Stiprinot sadraudzības saites kultūras jomā, svētku pasākumā uzstājās arī vairāki Lietuvas pārstāvji – senioru ansamblis “Klaipēda”, Vežaiču Kultūras centra vokālais sieviešu ansamblis “Melodija”, Klaipēdas vokālais ansamblis “Vakaro žaros” un Klaipēdas jauktais koris “Sidabrine Gija”.


Lasītākās ziņas valstī


Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvas Republikā

Citas ziņas