Dalies:

Konference “Spotlight Latvia” Čikāgā vērsīs ASV uzņēmumu uzmanību Latvijas piedāvātajām biznesa iespējām

Lai veicinātu ekonomisko sadarbību starp Latviju un ASV, šī gada 26. oktobrī Čikāgā norisināsies konference Spotlight Latvia, kuras mērķis ir iepazīstināt Amerikas uzņēmēju auditoriju ar biznesa sadarbības iespējām ar Latviju.

„Šī ir pirmā šāda veida un līmeņa konference kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas notiek ASV ar fokusu uz ekonomiskās sadarbības veicināšanu starp Latviju un Ameriku,“ skaidro konferences rīcības komitejas priekšsēdis, Latvijas goda konsuls Ilinojas štatā Roberts Blumbergs.

Konferenci, kuras rīkošanā iesaistīta Amerikas latviešu apvienība, Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), atklās Latvijas Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, kā arī LIAA vadītājs Andris Ozols. Tam sekos dinamiskas Latvijas uzņēmumu prezentācijas no industriālās ražošanas, pārtikas rūpniecības un IT sektora, kā arī transporta un ļoģistikas sektoriem.

„Amerikas latviešu apvienība, piedaloties Spotlight Latvia konferences rīkošanā, ir patiesi gandarīta tuvojošās Latvijas valsts simtgades kontekstā dot savu ieguldījumu Latvijas atpazīstamības un ārējo tirdzniecības sakaru veicināšanā,“ skaidro viens no konferences līdzorganizatoriem, Amerikas latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs. “ASV ir bijis Latvijas strateģiskais partneris drošības jomā, bet ar šo konferenci mēs vēlamies veicināt arī lielāku sadarbību biznesā,” piebilst P. Blumbergs.

Lasītākās ziņas valstī

Dalību konferencē apstiprinājuši tādi vadoši Latvijas eksporta uzņēmumi kā Latvijas Finieris un ķīmiskās un tekstila rūpniecības uzņēmums Valmieras Stikla Šķiedra. Par Latvijas piedāvātajām iespējām transporta un loģistikas jomā konferencē izteiksies Latvijas Dzelzeļa, Air Baltic un Rail Baltica vadoši pārstāvji. Vienlaikus konferencē plānota plaša un prominenta pārtikas ražotāju pārstāvniecība, kuru vidū minami ir Amber Beverage Group, Orkla, Pūre, Food Union, Aloja-Starkelsen u.c. Atsevišķa konferences sesija būs veltīta Latvijas IT sektoram un tā piedāvātajām iespējām sadarbībai.

„Mēs esam saņēmuši līdzdalības apstiprinājumu no daudziem Latvijas lielākajiem un inovatīvākajiem uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti sadarboties vai paplašināt sadarbību ar ASV,“ paskaidro R. Blumbergs. „Konference ir būvēta uz win-win principiem. Tā nodrošinās iespēju ASV uzņēmumiem iepazīties ar augstākās kvalitātes produktiem un pakalpojumiem, ko piedāvā Latvijas uzņēmumi, kā arī uzzināt par vienreizējām biznesa iespējām Latvijā, kuru skaitā minamas lielu infrastruktūras attīstības projektu, pakalpojumu centru un distribūcijas kanālu izveides iespējas Baltijas reģionā,“ norāda R. Blumbergs. „Savukārt Latvijas uzņēmumiem tā būs iespēja tikties un veidot kontaktus ar potenciāliem partneriem ASV,“ piebilst konferences rīcības komitejas priekšsēdis.

Plašāka informācija par konferenci atrodama mājas lapā.

Citas ziņas