Dalies:

Elektrības rēķini pieaugs 120 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību; sevšķi neizdevīgi tiem, kas neapdzīvo piederošo īpašumu

"No 1.augusta stājušies spēkā jaunie elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi. Turpmāk ikmēneša elektrības rēķini pieaugs aptuveni 120 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību, galvenokārt, tiem klientiem, kas elektrību patērēt minimāli vai neizmanto nemaz," vēsta lsm.lv.

Daļai mājsaimniecību un uzņēmēju turpmāk elektrības rēķinos tiks iekļauta fiksētā ikmēneša maksa, kas tiks piemērota visiem lietotājiem neatkarīgi no elektrības patēriņa. Šis maksājums ir ieviests, lai par elektrības nepārtrauktu piegādi un tam nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanu samaksātu arī tie, kam pieslēgums ir, bet kas elektrību reāli nepatērē. Tāda, piemēram, ir dārza mājiņa, kas tiek izmantota tikai vasaras mēnešos, bet pieslēgums tur ir visu cauru gadu, vai arī neapdzīvots īpašumā esošs dzīvoklis ar elektrības pieslēgumu.

Lasītākās ziņas valstī

Piemēram, vienfāzes pieslēgumiem fiksētā ikmēneša maksa ir pusotrs eiro, tātad, ja pieslēgums ir, bet elektrību netērē vai tērē minimāli, turpmāk ik mēnesi būs jāmaksā par pusotru eiro vairāk. Pie neliela elektrības patēriņa līdz 85 kilovatstundām mēnesī rēķina pieaugums būs 23 eiro centi. Bet, ja tiek tērētas vismaz 115 kilovatstundas mēnesī, būs jāmaksā jau nedaudz mazāk nekā līdz šim, skaidro lsm.lv.

Akciju sabiedrība “Sadales tīkli” prognozē, ka aptuveni 700 tūkstošiem mājsaimniecību izmaiņu elektrības rēķinos nebūs.

Panorāmas sižets:

Plašāku informāciju lasi lsm.lv

Foto: CC0 licence

Citas ziņas