Dalies:

Atskats uz tikšanos ar filmas Izlaiduma gads veidotājiem Freiburgā

3.martā Freiburgas latviešu centrā Bērzainē pulcējās ap divdesmit interesentu, kuriem ir svarīgas kultūras norises Latvijā. Viņiem bija iespēja noskatīties filmu Izlaiduma gads (The Lesson) un tikties ar režisoru Andri Gauju un aktrisi Elzu Feldmani.

Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja 2014.gada 27.augustā prestižajā Montreālas kinofestivālā, bet pirmizrādi Latvijā - 9.oktobrī. Un tūlīt tā kļuva arī par skatītāju visiemīļotāko filmu, kinoteātra topā apsteidzot pat ASV kases grāvējus.

Filma piedalījusies arī Bergenas Starptautiskajā kinofestivālā Norvēģijā un Krievijas starptautiskajā kinofestivālā Kinošok.

Kaut gan Andris Gauja ir pieredzējis dokumentālā kino režisors un ir guvis arī pasaules atzīnību, Izlaiduma gads ir viņa debijas spēlfilma. Tā veidota dokumentālā stilistikā, un tajā profesionālie aktieri sadarbojas ar jauniešiem bez aktiera pieredzes:

Filma ir par sievieti, kas meklē sevi. Par cilvēku, kas ir labs, gaišs cilvēks, par labu skolotāju, kura nevienam nevēl neko ļaunu. Bet, kad jāizvēlas starp personisko laimi, tas var nesaskanēt ar vēlmi būt labai pilnīgi pret visiem – stāsta režisors.

Filmas skatītāji Bērzainē aizrautīgi klausījās Andri Gauju un aktrisi Elzu Feldmani. Dzīvas sarunas bija gan pirms, gan pēc filmas. Sarunas ritēja arī Bērzaines varoņu pagrabiņā pie tējas un gardumiem.

Mājas saimnieks Āris Avens ciemiņus izvadāja pa Cēringenas pilskalna un Bērzaines takām un iepazīstināja ar Bērzaines nama vēsturi.

Namamāte Inese Avena stāstīja par latviešu brīvprātīgo sirdsdarbu, kas veikts gadu desmitiem, lai Bērzaine un Daugavas Vanagi savā 70.jubilejā tuvos un tālos viesus sagaidītu sakopta, mājīga un viesmīlīga.

Bildes skatiet www.facebook.com/berzaine

Latviešu filmas Bērzainē tiks rādītas arī turpmāk, tāpat bus arī tikšanās ar veidotājiem. Sekojiet reklāmai!

Jau tagad varat pieteikties! Arī dzīvošanai Bērzainē divas vai vairākas dienas!

Bērzaine
Leinhaldenweg 28,
79104, Freiburg, Deutschland
Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com


Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē