Dalies:

Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos pieteikties pasu noformēšanai Venecuēlā, Argentīnā un Brazīlijā

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un Latvijas goda konsulu atbalstu no 22. novembra līdz 1. decembrim ar mobilo pasu darbstaciju dosies uz Venecuēlu, Argentīnu un Brazīliju, lai tur dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie varētu iesniegt pasu/personas apliecību pieteikumus. Tā kā nevienā Dienvidamerikas valstī Latvijai nav diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības, vienīgā iespēja šajā reģionā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem noformēt pasi ir dodoties uz Latviju vai citu valsti, kur ir Latvijas pārstāvniecība.

Biometriskos datus iepriekš sagatavotajiem pieteikumiem tautieši varēs nodot Latvijas goda konsulātos Karakasā, Venecuēlā (22.-24. novembrī), Buenosairesā, Argentīnā (26.-27. novembrī) un Sanpaulu, Brazīlijā (29. novembrī - 1. decembrī). Pasu/personas apliecību pieteikumus varēs noformēt arī citās Dienvidamerikas valstīs dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie, ja minētajos datumos varēs ierasties Latvijas goda konsulātos Venecuēlā, Argentīnā vai Brazīlijā.

Iepriekšēja pieteikšanās pasu/personas apliecību noformēšanai mobilās pasu darbstacijas brauciena laikā ir obligāta. Lai pieteiktos apmeklējumam, interesentiem ir jāsazinās ar Latvijas goda konsuliem:

Venecuēlā – Irēne Sade, (Irene Sadde), e-pasts: isadde@gmail.com

Argentīnā – Ektors Diass-Bastjens (Héctor Díaz-Bastien), e-pasts: consulado.letonia.arg@gmail.com

Brazīlijā – Daina Gūtmanis, e-pasts: dainagutmanis@gmail.com

Šis ir pirmais brauciens ar mobilo pasu darbstaciju uz Dienvidameriku. 2014. gadā tika īstenots brauciens ar mobilo pasu darbstaciju uz Austrāliju un Jaunzēlandi, kur sešās pilsētās tika apkalpoti 585 apmeklētāji, noformējot 633 pasu un personas apliecību pieteikumus.

Lasītākās ziņas valstī

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē