Anglijas Daugavas Vanagu fonds


Daugavas Vanagu Fonds ir daļa no pasaules plašajās Daugavas Vanagu organizācijas.

DV organizācijas sākumi atrodami Britu pārvaldītā kaŗagūstekņu nometnē Beļģijā pēc Otrās Pasaules kara noslēguma. DV organizāciju dibināja šajā karagūstekņu nometnē 1945.gada 28.decembrī bijušie Latvijas Leģiona kareivji. Jaunās organizācijas sākotnējie mērķi bija izpalīdzēt latviešu bijušiem karavīriem un viņu ģimenēm.

Aptuveni 25,000 latvieši bija ieslodzīti rietumu sabiedroto pārvaldītās karagūstekņu nometnēs. Lielākais skaits atradās Britu pārvaldītās nometnēs ziemeļu Vācijā. Kaut daudzi bija izkaisīti starp daudzām nometnēm, apmēram 12,000 mājoja Cēdelgēmas nometnē Beļģijā. No darbības sākumiem 1945. un 1946.gadā DV organizētājiem bija atļauts sazināties ar latviešiem citās nometnēs, lai izveidotu izveidotu tīklu savstarpējam atbalstam. Kaut sākumā biedri sastāvēja no bijušajiem leģionāriem, DV organizācijas dibinātāji cerēja ietvert visus latviešus viņu biedru rindās. Pēc viņu izlaišanas no karagūstekņu nometnēm 1946.gadā, bijušie zaldāti pārcēlās uz bēgļu nometnēm, kur viņi turpināja centienus piedāvāt savstarpēju atbalstu un izturēt savu vienotību.

1950.gadu sākumā, latvieši bēgļu nometnes atstāja un pārcēlās uz dzīvi Austrālijā, Rietumeiropā, Kanādā, Dienvidamerikā, un Amerikas Savienotās Valstīs. Daugavas Vanagu organizācija gāja viņiem līdzi. Anglijā 1947.gadā nodibināja Daugavas Vanagu Fondu (DVF). Kopš 1991.gada Daugavas Vanagu organizācija arī atrodas Latvijā.

Caur gadu desmitiem DV biedri turpināja savu uzdevumu savākt un savienot latviešus, lai saglabāt latviešu nācijas vienotību. Ilgus gadus šo uzdevumu izprata, ka nenogurstošu cīņu aizstāvēt Latvijas tiesības uz brīvību, kas DV organizācijai nopelnīja Padomju okupantu mūžīgo naidu. DV ir arī pūlējusies veicināt latviešu jauniešu izglītību un viņu iesaistīt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu kopienā. Tas tiek darīts piedāvājot stipendijas un atbalstot latviešu skolas, korus, tautas deju kopas, teātru kopas, sporta komandas un daudzas un dažādas kulturālās nodarbības.

Šodien, DVF organizācijai pieder trīs īpašumi – divi Anglijā, DVF Londonas nams un “Straumēni”, kā arī viesnīca “Radi un draugi”, Rīgā.

Daugavas Vanagi, sasauksimies!DVF Londonas nams

Kad latviešu trimdinieku pulciņš nonāca Anglijā, pēc dažiem gadiem bija nepieciešama mītne, kas saturētu kopā latviešu saimi gan fiziski, gan garīgi.

Tika uzsākta piemērota nama meklēšana, kas pēc ilgiem meklējumiem beidzot arī tika atrasts - 72 Queensborough Terrace, Londonas centrā pretī Kensington dārzam un Hyde parkam.

Daugavas Vanagu Fonda (DVF) Londonas nams tika atvērts 1950. gada decembrī, un darbojas vēl šodien.

Tāpat kā pirmajos gados, arī šodien DVF Londonas nams ir Londonas latviešu kulturālo un sabiedrības rosmju centrs. Katru nedēļu ir atvērta bibliotēka, darbojas Londonas tautas deju kopa, Londonas latviešu koris, bērnu svētdienas skola un latviešu valodas stundas.

Notiek arī dažādi saviesīgi pasākumi un koncerti. Nama pagraba bārs ir atvērts ceturtdienas, piektdienas un sestdienas vakaros.

Bez tam, DVF Londonas nams piedāvā lētu, ērtu un tīru naktsmītni ar garšīgām brokastīm. Piedāvājam 16 remontētus numuriņus.

Lauku īpašums Straumēni

Ja Jūs vēlaties pavadīt atvaļinājumu vai brīvdienas patiesi latviskā vidē Anglijas vidienē, tad lauku īpašuma 'Straumēni' ir labākā izvēle.

Tas ir viegli sasniedzams, tuvu motorceļiem M1 un M6, apmēram 3 jūdzes no Rugby pilsētas un dzelzceļa stacijas.

Šis ir latviešu kulturālais centrs ar plašu bibliotēku un arhīvu. Šeit atrodas arī vecākas paaudzes mītne, bārs, peldbaseins un parks. Atbraucot ērti novietot mašīnas.

Skaista apkārtne garākām pastaigām un ezers.

Iespējas ir izīrēt telpas viesībām, kāzu viesiem vai konferencēm.

Viesnīca Radi un draugi

Viesnīca "Radi un draugi" atrodas pašā Rīgas sirdī, Vecrīgā, četru vēsturisku ielu, Grēcinieku, Audēju, Mārstaļu un Skārņu, krustojumā.

Viesnīcā ir 76 jaukas un mājīgi iekārtotas viesu istabas par draudzīgām un pieņemamām cenām. Katrā numuriņš ir aprīkots ar ērtām mēbelēm, televizoru, telefonu, ledusskapi, tējas un kafijas pagatavošanas iespējām un seifu. Viesnīcā ir lifts. Viesiem ir pieejama kafejnīca, atpūtas telpa ar bāru, kā arī konferenču zāle.

Tādi populāri Rīgas apskates objekti kā Doma laukums, Sv.Pētera baznīca, Latvijas Nacionālā opera atrodas tikai dažu minūšu attālumā no viesnīcas. Rīgas populārākie nakts klubi un bāri viesiem ir sasniedzami, ejot ar kājām. Tikai nedaudz vairāk par 5 minūšu braucienu ar taksometru, Jūs nokļūsiet Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala".

Viesnīcas darbojas kopš 1994.gada un tā ir kļuvusi par vienu no populārākajām vietām, kur apmesties. Viesnīca aktīvi piedalās labdarībā, kopā saziedots jau aptuveni 2 miljoni latu. Tāpēc mēs ar patiesu prieku varam atskatīties uz saviem labajiem darbiem, kas ir darīti jau vairāk kā 14 gadus.

Viesnīcas laipnais, draudzīgais un profesionālais personāls ar prieku Jums noorganizēs transfēru no vai uz starptautisko lidostu "Rīga", automašīnas novietošanas iespēju, kā arī, Rīgas apskati ar autobusu.

Mēs parūpēsimies par to, lai Jūs viesnīcā vienmēr justos kā pie draugiem un radiem!


Kontakti

44 0 1788860007

http://www.dvmaja.com/

Kartes dati
Informācija par karti ©2018 Google
Kartes datiInformācija par karti ©2018 Google
Informācija par karti ©2018 Google
Karte
Satelīts